5 Ekim 2018 Cuma

Muhammet Biroğlu

Muhammet Biroğlu Apple, kendi medya sitesinde yaptığı açıklamada, Bloomberg gazetecilerine yanlış olduklarını "tekrar tekrar açıkladı" diyerek yayınladı.

Apple, Bloomberg'in gazetecilere verdiği kanıtlara dayanarak "titiz iç soruşturmalar" gerçekleştirdiğini ve iddialarını desteklemek için "kesinlikle hiçbir kanıt" bulmadığını söyledi.

Şöyle demişti: “Bu konuda çok net olabiliriz: Apple hiçbir zaman kötü niyetli fişler, 'donanım manipülasyonları' ya da herhangi bir sunucuya kasıtlı olarak ekilen güvenlik açıkları bulamadı.”

Bilgi paylaşımını durduran herhangi bir "gag düzen" veya herhangi bir gizlilik kısıtlaması altında çalışmadığını ekledi.

Amazon, casus çip hikayesinin, sistemlerinde hiçbir zaman "değiştirilmiş donanım veya kötü amaçlı fişler" bulunmadığını söyleyen "yanlış" olduğunu belirten bir blog yayınladı.

NCSC, medya raporlarının farkında olduğunu söyleyerek casus çip saldırısı iddiasıyla ilgili sorulara cevap verdi, ancak "AWS (Amazon Web Servisleri) ve Apple tarafından yapılan ayrıntılı değerlendirmelerden şüphe duymak için hiçbir neden yoktu".

İrtibata geçme iddiaları hakkında "güvenilir istihbarat" ile herkesi çağırdı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme